KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12043069
*
nr 1204 3069
Janos Lajos Tihanyi
(1892-1957), Ungern
Oljemålning, Kvinna, signerad. Olja på duk, 79x59 cm
János Lajos Tihanyi, ungersk bildkonstnär född 1892, död 1957.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2018
kl 20:20:10
- Konstnär/Designer
Janos Lajos Tihanyi
János Lajos Tihanyi, ungersk bildkonstnär född 1892, död 1957.
Läs mer om Janos Lajos Tihanyi
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: janos lajos tihanyi kvinna olja olja på duk oljemålning oljemålningar ungern ungersk
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
*
Janos Lajos Tihanyi
János Lajos Tihanyi, ungersk bildkonstnär född 1892, död 1957.
Läs mer om Janos Lajos Tihanyi
nr 1204 3069
Janos Lajos Tihanyi
(1892-1957), Ungern
Oljemålning, Kvinna, signerad. Olja på duk, 79x59 cm
János Lajos Tihanyi, ungersk bildkonstnär född 1892, död 1957.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2018 |
- Konstnär/Designer
Janos Lajos Tihanyi
János Lajos Tihanyi, ungersk bildkonstnär född 1892, död 1957.Läs mer om Janos Lajos Tihanyi
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: janos lajos tihanyi kvinna olja olja på duk oljemålning oljemålningar ungern ungersk
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43